W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dodatek elektryczny dla odbiorców energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, które posiadają ogrzewanie elektryczne

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

Od 1 grudnia 2022 r.  do 1 lutego 2023 r. przyjmowane są wnioski o dodatek elektryczny. Składanie wniosków odbywa się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobroniu, pokój nr 22 .
Wypłaty dodatku elektrycznego realizowane będą w terminie do 31 marca 2023 r.
Dodatek elektryczny  to jednorazowe świadczenie , wypłacone na podobnych zasadach jak dodatek węglowy lub dodatek do innych źródeł ciepła, jak pellet, drewno , gaz LPG i olej opałowy. Wniosek mogą składać gospodarstwa domowe, których główne źródło ogrzewania zasilane jest energią elektryczną.
Dodatek elektryczny dla gospodarstwa domowego wynosi  1000 zł , a w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej w 2021 r. wyniosło więcej niż  5 MWh, dodatek elektryczny wynosi 1500 zł.
Dodatek elektryczny przysługuje gospodarstwom domowym stosujących ogrzewanie elektryczne lub pompę ciepła. Dodatek elektryczny przysługuje jeden na jeden adres zamieszkania. Koniecznym warunkiem do złożenia wniosku o dodatek elektryczny jest posiadanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków.
Właściciele domów, którzy korzystają z fotowoltaiki, nawet jeśli mają pompę ciepła, nie dostaną dodatku elektrycznego. W ustawie jest zapis, że gospodarstwo domowe , które korzysta z energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowolaicznej, dodatek elektryczny nie przysługuje.
Dodatek elektryczny również nie przysługuje gospodarstwom domowym , którym zostały pozytywnie rozpatrzone wnioski o wypłatę dodatku węglowego lub dodatku do innych źródeł ciepła.
Wnioski o dodatek elektryczny dostępne są w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobroniu oraz poniżej w materiałach do pobrania.

Materiały

Wniosek o dodatek elektryczny
wniosek​_o​_dodatek​_elektryczny.pdf 0.34MB
{"register":{"columns":[]}}