W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

4 maja 2021 roku

4 maja 2021 roku została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „Budowa sali gimnastycznej w systemie budownictwa pasywnego w Mogilnie Dużym”. Umowę w imieniu Zarządu Województwa Łódzkiego podpisał Pan Grzegorz Schreiber. Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza poprzez budowę budynku pasywnego sali gimnastycznej w Mogilnie Dużym. Do celów szczegółowych zalicza się m.in. obniżenie kosztów ogrzewania, zwiększenie produkcji energii za źródeł odnawialnych, dążenie do utrzymania niskoemisyjnego zaspokajania potrzeb społeczeństwa, tj. rozwoju Gminy Dobroń zmierzającej do zmniejszenia zapotrzebowania na energię pierwotną i finalną, wzrost bezpieczeństwa energetycznego województwa łódzkiego oraz poprawę zdrowia i jakości życia mieszkańców. Projekt zgodny jest z polityką zrównoważonego rozwoju, polityką równych szans kobiet i mężczyzn, polityką równych szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Projekt zrealizowany zostanie w systemie „zaprojektuj – wybuduj”. Będzie miał charakter demonstracyjny i pozwoli na rozpowszechniania zastosowanych w ramach projektu innowacyjnych rozwiązań, mających na celu zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię końcową. 

{"register":{"columns":[]}}