W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót
Herb Polski Flaga Polski

Zakończenie Przebudowy drogi do „Miejsca Świętego” w miejscowości Brzeźnica

Droga wykonana w technologii betonowej do Miejsca Świętego w Brzeźnicy

W dniu 06 października 2023 r. odbył się odbiór końcowy zadania zrealizowanego przez Gminę Brańsk pod nazwą: „Przebudowa drogi gminnej do „Miejsca Świętego” w miejscowości Brzeźnica” dofinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”.

Zrealizowana inwestycja polegała na przebudowie drogi do „Miejsca Świętego” w miejscowości Brzeźnica o długości 562,50  m wykonanej w technologii betonowej o szerokości zmiennej 3,50 – 5,0 m z możliwością ruchu rowerów po ogólnodostępnym pasie ruchu. Ponadto została wykonana wiata przystankowa wraz  z zatoką autobusową, która wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo osób podróżujących autobusami do miejsca kultu.

Głównym celem przebudowy drogi jest likwidacja istniejących barier komunikacyjnych wywołanych złym stanem technicznym dróg, poprawa bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego, a także poprawa dostępności do miejsca kultu religijnego.

Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Komunalne – Żwirownia Sp. z o.o. z siedzibą w Brzeźnicy.
•    Łączny koszt realizacji zadania wyniósł 1 711 668,00 zł,
•    Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 1 027 000,80 zł,
•    Wkład własny Gminy Brańsk wyniósł 684 667,20 zł.

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}