W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

OSP KSRG Mień

Ochotnicza Straż Pożarna w Mniu została założona w 1946 roku. Wstąpiło do niej około 20 osób. Według zachowanych dokumentów jednym z pierwszych Prezesów był Józef Sieńko. Straż posiadała na wyposażeniu motopompę, drabinę składaną, zestaw węży oraz podręczny sprzęt gaśniczy.

W początkowym okresie wyjeżdżano do pożarów wozami konnymi zaprzężonymi w konie członków OSP. W następnych latach ciągnikami rolniczymi będącymi na stanie Kółka Rolniczego w Mniu, bądź ciągnikami prywatnymi. W tamtych latach wyjazdów było dość dużo, gdyż większość budynków była drewniana i kryta słomą. Jednostka brała udział nawet w pożarze w Lubowiczu pow. Wysokie Mazowieckie w dn. 10 maja 1959 roku.

W 1978 roku jednostka otrzymała samochód pożarniczy  marki ,,Żuk”. Pierwszym kierowcą  został Piotr Muczyński. W latach pięćdziesiątych członkowie OSP przy wsparciu pozostałych mieszkańców wsi wybudowali w czynie społecznym remizę. Składała się ona ze świetlicy, garażu  na samochód bojowy oraz zaplecza gospodarczego. W 2001 roku Straż została wyposażona w większy samochód gaśniczy. Zakupiono samochód marki ,,Magirus”. W następnych latach doposażono w niezbędny sprzęt. Zakupiono pompę pływającą ,,Niagara’’, agregat prądotwórczy, oświetlenie przydatne przy pożarach i różnych zdarzeniach występujących w porze nocnej. W ostatnim czasie dokupiono pompę szlamową, piłę do drewna i piłę do cięcia metalu. Straż brała czynny udział w akcjach gaśniczych, oraz różnych zdarzeniach losowych.

 Strażacy biorą czynny udział w życiu społecznym swojej wsi i gminy Brańsk. Jednostka jest oceniana przez  pracowników Komendy Powiatowej Straży Państwowej jako jedna z najlepszych na terenie Gminy Brańsk.

Obecnie funkcję Prezesa sprawuje Waldemar Fronc, a Naczelnikiem /komendantem/ jest Robert Talarek. Jednostka liczy 25 czynnych członków, ponadto wspierają ją jeszcze strażacy emeryci.   

{"register":{"columns":[]}}