W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zajęcia Robo Riders

Kartki z mapą Polski, godłem oraz flagą powstałych poprzez zamalowywanie kwadratów w odpowiednie kolory

Uczniowie klas 1-3 na zajęciach Robo Riders uczestniczą w realizacji programu „Uczymy Dzieci Programować”. Jest to ogólnopolski program edukacyjny kierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Organizatorem jest marka Edu-Sense we współpracy z panią Anną Świć – autorką bloga „Kodowanie na dywanie”.  Celem programu jest wprowadzanie uczniów w świat programowania i robotyki, oswajanie nowoczesnej technologii  poprzez doświadczenia i zabawę z Ozobotami oraz innymi materiałami edukacyjnymi. 

Uczniowie realizujący zajęcia w programie związane z realizowanym tematem projektują trasy przejścia, drogi dojścia do celu- Ozobota, pracują w aplikacji genially, układają na macie różne przedmioty wg instrukcji literowo-cyfrowych, układają według kodu z kolorowych karteczek i kubeczków obrazki, rozwiązują Sudoku, układają puzzle. Realizacji treści programu sprzyja również utrwaleniu kierunków góra dół, w lewo, w prawo.

Anna Karlewska

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}