W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Historia szkoły

Historia naszej szkoły związana jest z reformą oświaty z 1999 r., w wyniku której powstały gimnazja. Początkowo siedzibą gimnazjum była Szkoła Podstawowa w Tłuszczu przy ulicy Kościelnej 1. We wrześniu 2001 r. uczniowie rozpoczęli naukę w nowej szkole przy ulicy Radzymińskiej 2.

Ważną datą w historii  szkoły jest 20 maja 2005 r., kiedy to naszym Patronem   została Królowa Jadwiga. Ówczesne władze wraz z dyrekcją szkoły dokonały odsłonięcia tablicy pamiątkowej i przecięcia symbolicznej wstęgi. Uroczystość uświetniła wystawa poświęcona życiu Królowej Jadwigi.

W roku  2017 w polskiej szkole ponownie nastąpiły zmiany. Poruszono całą strukturą szkolnictwa. Mimo wielu sprzeciwów reforma edukacji z 1999 została wycofana i gimnazja przekształcono na ośmioklasowe szkoły podstawowe.

1 września 2017 r.,  w budynku dawnego gimnazjum, powitaliśmy pierwszych uczniów   Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu.

Od 1 września 2012 r.   dyrektorem szkoły  jest  mgr Anna Rychta.

Od roku szkolnego 2013/2014 prowadzimy dziennik elektroniczny, z czego są zadowoleni rodzice uczniów.

W naszej szkole obok tradycyjnych zajęć języka angielskiego uczniowie począwszy od klasy VII (klasa dwujęzyczna) uczestniczą w lekcjach z innych przedmiotów w języku angielskim.

Na wybranych przedmiotach, adekwatnie do nauczanych treści, wprowadzane jest angielskie słownictwo specjalistyczne.

W 17 oddziałach szkoły podstawowej i 2 oddziałach przedszkolnych uczy się obecnie 370 uczniów, nad którymi opiekę dydaktyczną i wychowawczą sprawuje 39 nauczycieli i 12 pracowników obsługi.

{"register":{"columns":[]}}