W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

DRUŻYNA HARCERSKA 777 VICTORIA

Drużyna harcerska na tle góry

Rok 2016 wrzesień to początek drużyny 777 VICTORIA. Pomysłodawcą i założycielką drużyny jest podharcmistrz Elżbieta Banaszek, która pełni funkcję drużynowej.  Drużyna w szczególny sposób związana jest ze Szkołą Podstawową im Królowej Jadwigi (wcześniej Gimnazjum) ponieważ działa przy szkole i zdecydowana większość harcerzy to obecni uczniowie tej szkoły lub jej absolwenci.

Spotykamy się na zbiórkach – co drugą sobotę, miejscem zbiórek jest szkoła lub zaplanowane wcześniej miejsce. Podczas zbiórek poznajemy techniki harcerskie, zdobywamy stopnie, sprawności, bawimy się, śpiewamy a przede wszystkim poznajemy PRAWO HARCERSKIE i uczymy się wprowadzać go w życie.

Jako harcerze angażujemy się w wiele akcji w środowisku - lokalnym: pełnimy warty przy miejscach pamięci, przygotowujemy montaże słowno – muzyczne, z okazji Świat Bożego Narodzenia przynosimy do parafii, szkół, urzędów Betlejemskie Światło Pokoju itp.

Bierzemy udział w Złazach, Biwakach, Rajdach. W okresie wakacyjnym wyjeżdżamy na obozy stacjonarce, wędrowne, bierzemy udział w rejsach żeglarskich.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}