W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ŁADNEGO PISANIA – „MISTRZ KALIGRAFII”

Białe kartki z zapisanym tekstem

Kaligrafia jest sztuką starannego i estetycznego pisania, często również zdobionego artystycznie. Od początki XX w. kaligrafii uczono w szkołach na zajęciach języka polskiego. Przed wojną wydano wiele podręczników do nauki kaligrafii, a nauczyciele posiłkowali się różnymi tytułami. Popularną książką był Podręcznik do nauki kaligrafii dla użytku szkolnego i domowego Józefa Czerneckiego, Józefa Szablowskiego i Stefana Tatucha. Autorzy tego dzieła przekonywali, że uczniowie, którzy znają zasady dobrego pisania, w późniejszym życiu wystrzegają się nie tylko plam w zeszycie czy książce, ale także wszystkiego, co mogłoby splamić życie.

Ówczesne lekcje kaligrafii miały kształtować charakter oraz cierpliwość uczniów – co mogliśmy zaobserwować również podczas przeprowadzania konkursu. Wiele osób biorących udział w zmaganiach wyszło z sali z bolącymi i spoconymi rękami J

Obrady komisji były długie i burzliwe, albowiem wybór „mistrza kaligrafii” nie był wcale łatwy. Ostatecznie jednak zadecydowano przyznać:

W kategorii klas IV-VI

  • I miejsce – Chmielewska Viktoria z klasy 4b
  • II miejsce – Zdunek Martyna z klasy 4b
  • III miejsce – Górek Zofia z klasy 5a

Wyróżnienie – Smolarczyk Natalia z klasy 5a

W kategorii klas VII- VIII

  • I miejsce – Ponichtera Igor z klasy 7c
  • II miejsce – Mazur Martyna z klasy 8c
  • III miejsce – Pergoł Tomasz z klasy 7c

Wyróżnienie – Borkowski Wiktor z klasy 7c

Wyróżnienie – Wiśniewska Maja z klasy 8c

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję i życzę wielu sukcesów!

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}