W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka klasy IV A do Muzeum Narodowego w Warszawie

Grupa dzieci stojąca przed bardzo wysokim ogrodzeniem z napisem Muzeum narodowe

W piątek – 22.04.2022 klasa IV A wyruszyła na zwiedzanie Warszawy. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Narodowe gdzie obejrzeliśmy Kolekcję Sztuki Egipskiej oraz wzięliśmy udział w bardzo ciekawej lekcji: „w Egipcie faraonów”. Dowiedzieliśmy się między innymi: co znajdowało się w piramidach? Dlaczego Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych? Jak i kiedy odczytano hieroglify? Każdy z uczniów mógł na własne oczy zobaczyć prawdziwą mumię oraz zapisać swoje imię używając pisma hieroglificznego. Poruszane tematy budziły duże zainteresowanie.

W ramach rozruszania się – odbyliśmy pieszą wycieczkę do znajdującego się nieopodal Muzeum Wojska Polskiego, gdzie obejrzeliśmy zabytkowe maszyny wojenne – śmigłowce i czołgi.

Kolejnym punktem naszej wyprawy było rozrywkowe centrum miasta – Hulapark w Hulakula. Uczestnicy wycieczki zjeżdżali z zakręconych zjeżdżalni, wspinali się na kolorowe konstrukcje oraz wskakiwali do basenu wypełnionego kulkami. Urządziliśmy także turniej na torze do kręgli i zagraliśmy na klasycznych automatach do gier. Zmierzyliśmy się na szalonym cymbergaju!

Bawiliśmy się wyśmienicie!

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}