W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka klasy 5A

Stadion Narodowy - punkt widokowy

W dniu 13.03.2023 odbyła się wycieczka klasy 5a do Warszawy. Razem spędziliśmy cały dzień pełen atrakcji!

Pierwszym miejscem, które nas zachwyciło był Stadion Narodowy. Mieliśmy okazję zobaczyć najbardziej prestiżowe miejsca stadionu i zasiąść w bardzo ekskluzywnych przestrzeniach areny, przeznaczonych dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców. Zwiedziliśmy: sektor V (sektor VIP dla najważniejszych gości areny), trzy najbardziej prestiżowe loże VIP (Loża Platynowa, Kryształowa i Biała), Biznes Klub, Press Room, Strefę biznesu, strefę zawodniczą, szatnię reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, płytę boiska, trybunę dolną, kaplicę wielowyznaniową, areszt i Control Room - serce każdej stadionowej operacji. Następnie weszliśmy na Punkt Widokowy aby obejrzeć boisko w pełnej krasie.

Kolejnym puntem wyprawy była Stacja Grawitacja. Uczniowie mieli możliwość szaleć na wielu przestrzeniach. Swoją zabawę rozpoczęli od rozgrzewki z trenerem a następnie skakali na parku trampolin, pokonywali tor przeszkód, przechodzili park linowy, grali w siatkówkę i koszykówkę na trampolinach, wspinali się na ściankach wspinaczkowych, a nawet grali w interaktywne gry komputerowe.

Ostatnie miejsce, które odwiedziliśmy to wystawa Body Worlds Vital w Pałacu Kultury i Nauki.  Miejsce to inspiruje do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Dzięki przewodnikowi, który odkrył, wskazał i omówił ludzką anatomię i fizjologię dowiedzieliśmy się niezwykle wiele ważnych, potrzebnych i ciekawych rzeczy dotyczących naszych ciał i zdrowia. Zobaczyliśmy jak dokładnie działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i poznaliśmy sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Każdy mógł uświadomić sobie jak ważne jest dbanie o siebie i swoją kondycję – a obrazowały to położone obok siebie narządy zdrowe oraz chore, np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpieszą procesy starzenia znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób. Wiemy nawet, jak wielkie serce ma każdy z nas!

Po dniu pełnym przygód wróciliśmy mądrzejsi i szczęśliwi ale bardzo zmęczeni! Z utęsknieniem oczekujemy na kolejną wyprawę.

Monika Popis

Zdjęcia (21)

{"register":{"columns":[]}}