W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka klas 1

Uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich oraz Fabryka Bombek ,,Gepard” w Wołominie

lekcja muzealna

Pierwszym etapem wycieczki było Muzeum gdzie odbyła się lekcja Muzealna „Zwierzątka Pani Zofii”. Lekcja obejmowała zwiedzanie Muzeum, następnie wysłuchanie czytanych przez przewodnika opowiadań z tomu „Między zwierzętami” Zofii Nałkowskiej oraz części warsztatowej (tworzenie postaci sowy). Chwilą relaksu był zabawa na placu zabaw, który mieści się na terenie muzeum.

Druga część wycieczki to Fabryka Bombek,,. Gepard”. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. 
Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach.

Atrakcyjnym  punktem wycieczki były również warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.

Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę, którą własnoręcznie wykonał podczas warsztatów.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt. 

Justyna Białek
Anna Karlewska
Marlena Czuba

 

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}