W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka do Muzeum domków dla lalek, gier i zabawek

Drewniany domek dla lalek z wyposażeniem

5 października klasa 1a i 1b wzięły udział w wycieczce do ,,Muzeum Domków dla Lalek, Gier i Zabawek”, które znajduje się w Warszawie.

Było to nie tylko wspaniałe doznanie wizualne, ale i bardzo ważne doświadczenie edukacyjno-poznawcze. Nasze dzieci na podstawie domków dla lalek z całego świata mogły zaobserwować jak zmieniała się codzienność na przestrzeni lat. Oglądaliśmy domki mieszkalne, szpitale, apteki , sklepy oraz salon sukien ślubnych. Uczniowie mogli obejrzeć sprzęty codziennego użytku , a nawet modę sprzed wielu lat. W Galerii Starych Zabawek mogliśmy podziwiać wyjątkową kolekcję, która jest efektem wieloletnich poszukiwań. W tym magicznym miejscu uczniowie poznali zabawki, którymi bawili się ich rodzice a nawet dziadkowie. Wśród ekspozycji podziwialiśmy stare lalki, misie, wyposażenia domków dla lalek , maszyny do szycia, samochody, pojazdy rolnicze , samoloty i pistolety. Nie zabrakło również instrumentów muzycznych dla dzieci, gier planszowych oraz wielu innych. Dla opiekunów grupy była to podróż w przeszłość, a dzieci zgodnie stwierdziły, że swoje zabawki z chęcią zamieniłyby na te z wystawy… Po obejrzeniu wystaw pan przewodnik zabrał nas na krótką wycieczkę po Starówce. Opowiadał nam przepiękne warszawskie legendy i szczerze przyznaliśmy, że opowieści tego pana moglibyśmy słuchać godzinami :)

Wychowawca klasy Ia mgr Agata Góral
Wychowawca klasy Ib mgr Katarzyna Romańska

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}