W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka do Manufaktury Papieru Czerpanego

Wokół stołu stoją dzieci w białych fartuchach. Na stole stoją prostokątne pojemniki z farbą

7 października klasy 2 wybrały się na wycieczkę do Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce. W tym urokliwym miejscu mogliśmy  poczuć się jak badacze i odkrywcy, przenosząc się w odległe czasy późnego średniowiecza i renesansu. W trakcie warsztatów posłuchaliśmy o historii papieru w Polsce i na świecie. Poznaliśmy różnicę pomiędzy pergaminem, papirusem i papierem czerpanym. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie. Pod czujnym okiem opiekuna wyczerpaliśmy sobie listek papieru, a następnie barwiliśmy ten papier niezwykle starą metodą zwaną marmoryzacją.

Z naszego wyjazdu mamy  nie tylko piękne, własnoręcznie zabarwione w fantazyjne wzory  kartki papieru czerpanego, ale też wiele  wrażeń i miłych wspomnień.

Wychowawczynie klasy IIA i IIB

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}