W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warsztaty przyrodnicze ,,Sekretne życie pszczół” w oddziałach przedszkolnych

Dziewczynka przykleja obrazek pszczoły na żółty obrazek

Dziś niemalże każdego dnia z różnych źródeł napływają do nas informacje o masowym wymieraniu pszczół. Rola tych niezwykle pożytecznych i potrzebnych owadów jest nieoceniona. Bardzo ważne jest kształtowanie proekologicznej postawy wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwianie na piękno przyrody oraz uświadamianie jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami.

13 października 2021 roku uczniowie oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych ,,Sekretne życie pszczół”. W ramach zajęć dzieci dowiedziały się kto tworzy pszczelą rodzinę oraz jaki jest podział obowiązków w ulu. Poznały bliżej etapy produkcji miodu, produkty pszczele, ciekawostki z pracy pszczelarza oraz w jaki sposób możemy pomagać zapylaczom poprzez hodowlę roślin miododajnych w przydomowych ogrodach. Na zakończenie dzieci wykonały samodzielnie pszczółki, które umieściły na plastrach miodu.

Warsztaty przyrodnicze odbyły się w ramach projektu “Harcerska służba przyrodzie- ogród dydaktyczny jako sposób integracji dzieci i młodzieży”. Projekt dofinansowany ze środków programu "Działaj lokalnie" Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie- Lokalnej Grupy Działania " Równiny Wołomińskiej".

Dlofinansowanie

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}