W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warsztaty o życiu pszczół

Dwoje dzieci w strojach pszczelarza stoi obok dużej maskotki pszczoły. Po ich lewej stronie stoi mężczyzna w marynarce i przemawia

W czwartek 16 września Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu zaprosiła w swoje progi wyjątkowych gości. Reprezentanci Terenowego Koła Pszczelarzy w Tłuszczu – Pani Urszula Sienkiewicz i Pan Andrzej Kruk  przeprowadzili dla uczniów z klas I-III warsztaty o życiu pszczół. Dzięki temu ciekawemu spotkaniu dzieci dowiedziały się jak powstaje miód, kto wchodzi w skład pszczelej rodziny, czym dokładnie zajmują się mieszkańcy ula i dlaczego bez nich nie byłoby życia. Dodatkową atrakcję stanowiły zdjęcia oraz strój pszczelarza, który dzieci mogły dokładnie obejrzeć, dotknąć, a nawet przymierzyć. Dzięki uprzejmości Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, skąd wypożyczyliśmy przebranie pszczoły, mieliśmy na warsztatach także dużego pasiastego gościa. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tych interesujących zajęć, jedno jest pewne – uczniowie naszej szkoły już wiedzą, że pszczół się nie zabija tylko delikatnie przegania!

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}