W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W NASZEJ SZKOLE

Dzieci siedzące na ławkach słuchają strażaka

16.05.2022r. – Karta rowerowa

Dnia 16 maja w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Egzamin odbył się na miasteczku rowerowym pod nadzorem funkcjonariuszy policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Do egzaminu przystąpiło 43 uczniów. 

Wszyscy uczniowie wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze na zaplanowanym torze jazdy z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!

17.05.2022r. – Spotkanie z policją

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu. Dlatego też od pierwszych dni w szkole nasi uczniowie są wdrażani do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństw, zarówno na terenie placówki jak i poza nią. Jednak prawdziwym i wiarygodnym autorytetem dzieci w tej dziedzinie jest pan policjant.

      Dnia 17.05.2022r. W naszej szkole pojawili się niecodzienni goście byli to policjanci z Komisariatu Policji w Tłuszczu oraz Komisariatu Policji z Wołomina. Tematem spotkania było bezpieczeństwo uczniów na drogach i w szkole oraz w zakresie przestępczości nieletnich i uwrażliwienie na zagrożenia w sieci. Obecność policjantów w szkole cieszyła się dużym poparciem dyrekcji, nauczycieli i samych uczniów. Lekcja z funkcjonariuszami przyniosła korzyści związane z uświadamianiem nieletnich o konsekwencjach zachowań niezgodnych z prawem i zwalczaniem przestępczości nieletnich.

Serdecznie dziękujemy policjantom z Komisariatu Policji w Tłuszczu oraz Komisariatu Policji w Wołominie za wspaniałą współpracę oraz przekazanie tak ważnych informacji naszym uczniom.

19.05.2022r. – Spotkanie ze Strażą Pożarną

19 maja 2022 roku nasza szkoła gościła Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzęsnem. Spotkanie z oddziałami przedszkolnymi oraz klasami 1-3 rozpoczęło się pokazem pierwszej pomocy, dzieci mogły zobaczyć jak wygląda pierwsza pomoc przedmedyczna  udzielana podczas wypadku ,oraz miały okazję spróbować swoich sił ratując Pana strażaka .Następnie był pokaz sprzętu wykorzystywanego przez Strażaków w codziennej pracy. Dzieci miały okazję zapytać o wszystko co ich ciekawiło w ich pracy. Strażacy zaprezentowali również stroje, w których uczestniczą w akcjach gaszenia pożarów.

Na zakończenie spotkania był pokaz wodny, co  się bardzo podobało dzieciom.

Serdecznie dziękujemy Panom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzęsnem za wizytę w naszej szkole.

Zdjęcia (18)

{"register":{"columns":[]}}