W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Herb Polski i napis Ministerstwo Edukacji i Nauki. W tle czworo dzieci. Tekst: SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12-18 LAT
REKOMENDACJE DLA RODZICÓW
Zadbaj, aby Twoje dziecko wyspało się przed szczepieniem - sen korzystnie wpływa na działanie układu odpornościowego.
Zachęć dziecko do aktywności fizycznej przed szczepieniem - ćwiczenia poprawiają sprawność organizmu.
Dopilnuj, aby dziecko nie było na czczo przed przyjęciem szczepionki - w dniu szczepienia dziecko powinno zjeść pełnowartościowe posiłki.
Nie odstawiaj samodzielnie przed szczepieniem leków, które regularnie przyjmuje Twoje dziecko - kwestia ta powinna być skonsultowana z lekarzem.
Rzetelnie wypełnij kwestionariusz przed szczepieniem - kluczowe jest przekazanie wszystkich informacji o stanie zdrowia dziecka.
Pamiętaj, aby dziecko po wykonanym szczepieniu odczekało w punkcie min. 15 minut - to ważne dla jego bezpieczeństwa.
Nie obawiaj się niepożądanych odczynów poszczepiennych u swojego dziecka - występują one rzadko i najczęściej mają łagodny przebieg. Objawy takie jak zaczerwienienie w miejscu wkłucia lub niewielka gorączka zazwyczaj ustępują w ciągu 1-3 dni. W przypadku większego dyskomfortu należy skontaktować się z lekarzem.

Materiały

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia
listministrazdrowiadodyrektorowszkolnauczycielirodzicowwsprawieszczepiennastolatkow.pdf 0.14MB
Ulotka: Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
mein​_organizacja​_szczepien​_poprawka​_2​_-​_organizacjaszczepieninformacjadladyrektorowszkoliplacowekmaterialyinfomacyjne.pdf 1.81MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}