W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Święto Patrona szkoły

Dwie dziewczynki w długich sukniach, na przeciwko stoją dwaj chłopcy, jeden ubrany w długie szaty z koroną

W dniu 24.10.2022 na salce rekreacyjnej miało miejsce ważne wydarzenie dla społeczności szkolnej. Było to święto naszego patrona – Świętej Królowej Jadwigi. Klasa 8c przygotowała wspaniały program artystyczny, podczas którego przybliżyła uczniom postać tej doniosłej postaci. Odegrane zostały ważne sceny z życia Królowej: zaślubiny z Jagiełłą, przekazanie klejnotów na budowę Akademii Krakowskiej oraz legenda związana z odciśniętą w skale stopą Świętej. Uczniowie zaśpiewali piosenki – rozpoczynając i kończąc przedstawienie.
Za włożony wysiłek klasa 8c została nagrodzona gorącymi brawami i słowami uznania Pani Dyrektor.

Teraz każdy uczeń wie, jak wielkim zaszczytem jest uczyć się w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi, która jest patronką uczącej się młodzieży.

Za organizację uroczystości odpowiedzialna była Pani Monika Popis.
Za dekorację odpowiadały Panie: Marlena Czuba, Helena Fedorczyk, Wioleta Walaśkiewicz.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}