W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY, POŚWIĘCENIE SZTANDARU , ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

ślubowanie uczniów klas pierwszych

         Dzień 23 listopada 2023 roku zapisze się w historii naszej szkoły jako jeden z najważniejszych dni, bowiem wtedy nastąpiło oficjalne poświęcenie i przekazanie szkole nowego sztandaru połączone z pasowaniem uczniów klas pierwszych. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu, liturgię sprawował ksiądz wikariusz Adrian Sabała. Następnie zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i dzieci przeszli do hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu, gdzie nastąpiło poświęcenie i przekazane sztandaru naszej szkole.  

            Dyrektor szkoły Anna Rychta przyjmując ten cenny dar z rąk Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka wyraziła serdeczne podziękowania i zapewniła, że jest on symbolem systemu wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej naszej szkoły. Następnie przekazała go uczniom, zwracając się do nich tymi słowami: „Przekazuję sztandar w Wasze ręce. Niech prowadzi Was ku lepszej przyszłości. Nigdy nie rezygnujcie z poznawania samych siebie, doskonalcie się poprzez odkrywanie prawdy i piękna otaczającej Was rzeczywistości”. Uczniowie obiecali dbać o niego, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i godnie reprezentować Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu.

            Uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego dokonali prezentacji sztandaru,  wszyscy obecni mogli przyjrzeć się wspaniałemu dziełu.

Sztandar szkoły ma kształt kwadratu. Z trzech stron obszyty jest złotymi frędzlami. Awers jest w kolorze granatu, w środkowej części mieści się popiersie Królowej Jadwigi. W górnej części znajduje się napis: Szkoła Podstawowa; w dolnej: imienia Królowej Jadwigi w Tłuszczu. Rewers jest biało-czerwony. Na tym tle umieszczony jest Orzeł z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Dziób i szpony również mają złotą barwę.  Na rewersie widnieje napis: Bóg, Honor, Ojczyzna, Nauka. Drzewiec o wysokości 2 metrów 40 centymetrów zakończony jest okuciem z metalowym orłem.

            Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem najwyższej wartości, honoru i tradycji oraz zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny. Chlubne tradycje naszej szkoły są powodem do zasłużonej dumy, ale też zobowiązaniem do patriotycznej postawy i wzorowej nauki. Od tej pory cała społeczność szkolna zyskała nowy znak rozpoznawczy, który integruje szkołę i jej najbliższe środowisko. Sztandar już na stałe wpisze się w ceremoniał szkoły i będzie towarzyszył  ważnym uroczystościom.

            Po prezentacji sztandaru odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którego dokonał Pan Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk.

            Ostatnim punktem uroczystości, była część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły, której motywem przewodnim było hasło: Jadwiga Królowa Pokoleń

            W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy jak najserdeczniej podziękować wszystkim gościom za uświetnienie tej historycznej uroczystości swoją obecnością oraz fundatorom sztandaru: Burmistrzowi – Panu Pawłowi Bednarczykowi, Zastępcy Burmistrza – Panu Waldemarowi Banaszkowi, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu oraz Pani Anecie Klukowskiej – Biuro Rachunkowe Galea za ich wkład finansowy. Dziękujemy również Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej,  Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, Zespołowi  Szkól im. K.K. Baczyńskiego oraz Pani Aleksandrze Borowej. Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa i życzenia. Świadomość tego, że tak wiele osób i instytucji nas wspiera słowami, życzliwą aprobatą dla naszych działań, a często i konkretnymi czynami, jest dla nas inspiracją i bodźcem do tego, aby starać się jak najlepiej wykonywać swoją pracę.

Zdjęcia (47)

{"register":{"columns":[]}}