W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przerwa na czytanie

Zaczytana klasa 2b

We wtorek 25 października nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", a jej założeniem jest pobicie rekordu w czytaniu na przerwach.

Tego dnia w szkole zostały utworzone strefy czytania, w których na uczniów czkały książki w pudełkach, czytaliśmy na materacach, ławkach i podłodze, na korytarzach, w bibliotece i sali gimnastycznej. Czytali uczniowie, nauczyciele i Pani Dyrektor w swoim gabinecie. Klasom 0-III na długiej przerwie czytali starsi uczniowie, a chętne osoby przebrały się ulubionego bohatera z książki.

To była fajna akcja, mam nadzieję, że przyczyniliśmy się do pobicia rekordu w czytaniu z poprzednich lat. Bardzo dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu akcji łącznikom oraz chętnym uczniom i  nauczycielom.

Helena Fedorczyk

#przerwanaczytanie

Zdjęcia (29)

{"register":{"columns":[]}}