W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podaj mydło

Podaj mydło – to kolejna z akcji charytatywnych Redemptoris Missio. Tym razem zbieramy mydło w kostce. Higiena i dbałość o zdrowie to wielki problem.

Obraz kuli ziemskiej i napis: Redemtoris Missio Fundacja Pomocy Humanitarnej. Na zdjęciu widać czarnoskórego chłopca z założonymi rękami

„Jak bardzo cenne jest mydło, miałam okazję przekonać się będąc w Kamerunie. To w wioskach jeden z najlepszych prezentów. Misjonarze często zabierają je ze sobą, idąc do swoich podopiecznych w koloniach trędowatych, więzieniach czy sierocińcach - opowiada Justyna Janiec-Palczewska, koordynator akcji. - Kameruńczycy używają jego tańszej wersji zrobionej z tłuszczu i popiołu. Mydła tego używają do prania, mycia garnków a nawet zębów. Pachnącego mydła w wioskach nie zna nikt. Kiedy rozdałyśmy z misjonarkami mydło w szkole, dzieci wąchały je z niedowierzaniem - dodaje.”

Zachęcam uczniów, aby podzielili się tym, co dla Was jest oczywiste, a dla innych jest luksusem.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}