W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Październik w świetlicy

prace plastyczne

Jesień rozgościła się na dobre, za oknem szaro i ponuro, ale w naszej świetlicy jest bardzo wesoło i kolorowo. Ściany i gazetki zdobią prace plastyczne dzieci, związane głównie z obecną porą roku – są kalosze, listki origami, kolorowe drzewa, pomarańczowe dynie i Pani Jesień z warkoczami.

Oprócz prac plastycznych, świetliczaki często grają w gry planszowe i karciane, czytają książeczki, bawią się klockami, oglądają bajki, odrabiają prace domowe, a nadmiar energii zużywają w zabawach ruchowych  i tanecznych.

W tym miesiącu głębiej zapoznaliśmy się z twórczością Juliana Tuwima, dzięki informacjom na naszej gazetce. Wspólnie czytaliśmy jego wiersze i kolorowaliśmy do nich ilustracje.

W połowie miesiąca obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Edukacji Narodowej, w związku z tym rozmawialiśmy na temat naszych nauczycieli, tworzyliśmy laurki, a także redagowaliśmy życzenia na papierowych sercach.

Ostatni tydzień października to czas zadumy, wspominaliśmy naszych bliskich zmarłych, rozmawialiśmy o tym, jak zachować się na cmentarzu, a także tworzyliśmy znicze przestrzenne oraz wydrapywane.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}