W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pasowanie na Czytelnika

Dzieci ustawione do zdjęcia. Z tyłu stoją, z przodu siedzą na podłodze

W czwartek  10 marca  miało miejsce ważne wydarzenie dla naszych pierwszoklasistów, a mianowicie Pasowanie na Czytelnika. Po kilku miesiącach poznawania literek, w końcu stali się czytelnikami biblioteki szkolnej, dostali swoje karty i sami mogą wypożyczać książki.

Uroczyście ubrane dzieci przybyły do salki rekreacyjnej, gdzie obejrzały krótkie, ale ciekawe przedstawienie w wykonaniu koleżanek z klasy 6A, które wcieliły się w Królową Książkę, Czerwonego Kapturka, Kota w butach i inne bajkowe postaci. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem śledzili przygody bohaterów, a także wzorowo odgadywali zagadki ze znajomości bajek oraz odpowiadali na pytania dotyczące obchodzenia się z książkami.

Po przedstawieniu nadszedł najważniejszy moment -  dzieci głośno wypowiadały słowa przysięgi i zostały pasowane na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy, słodkie upominki oraz zakładki do książek wykonane przez kolegów i koleżanki ze starszych klas.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w wydarzenie, a szczególnie dziewczętom z 6a za wzorowe wcielenie się w role oraz wszystkim, którzy przygotowali zakładki do książek.

A Was, drodzy Pierwszoklasiści, zapraszam do biblioteki, mam nadzieję, że będziecie tu częstymi gośćmi.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}