W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Organizacja ogrodu dydaktycznego

Drewniana tablica z przyczepionymi kartami. Na nogach tablicy przyczepione dwa domki dla owadów: niebieski i żółty. Przed tablicą stoi podłużna donica z roślinami

Druga połowa września dla społeczności naszej szkoły była bardzo pracowita. W ramach projektu „Harcerska Służba Przyrodzie – ogród dydaktyczny jako sposób integracji lokalnej dla dzieci i młodzieży” większość z klas przygotowała piękny plakat przedstawiający florę i faunę Równiny Wołomińskiej. Jak się okazało nasi uczniowie są bardzo kreatywni, każdy plakat czymś się wyróżniał, były zdjęcia, suszone rośliny, szyszki, ręczne rysunki, wyklejanki i kolorowanki. Prace zostały zaprezentowane na integracyjnym „Pikniku z Motórem”, który odbył się na terenie szkoły. Dziękujemy wszystkich zaangażowanym!

Najważniejszym jednak założeniem projektu było stworzenie ogrodu dydaktycznego, będącego miejscem do obserwacji ptaków i owadów, uprawy roślin i po prostu szeroko pojętego kontaktu z naturą. Tak też się stało, członkowie grupy nieformalnej Czterolistna Koniczyna z pomocą panów z obsługi szkoły zakasali rękawy i wzięli się do kopania, sadzenia i pielenia. Powstały donice z kwiatami, wrzosami i ziołami, etykiety oraz tablica z informacjami o poszczególnych roślinach, a także owadach i ptakach. Ponadto postawione zostały budki lęgowe, karmniki dla ptaków i hoteliki do zimowania dla owadów. Stworzony został bardzo urokliwy kącik do rozwijania zainteresowań przyrodniczych i integracji, który mamy nadzieję będzie służył społeczności szkolnej i lokalnej przez długi czas.

Dlofinansowanie

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej”

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}