W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - podsumowanie

Święto Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Na początku obchodzono to święto w jeden dzień, a od 2008 r. cały miesiąc- październik.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły i upowszechnianie czytelnictwa.

Hasło tegorocznych obchodów brzmiało „Baśnie i legendy z całego świata”.

W bibliotece zostały zorganizowane następujące konkursy i akcje:

 • konkurs fotograficzny Zaczytani
  Laureaci
  1 miejsce Julita Tlaga kl. 8C
  2 miejsce Dawid Traczyk kl. 7A
  3 miejsce Marcelina Gierwat kl. 1A
 • konkurs plastyczny Ilustracja do ulubionej baśni
  Laureaci

  1 miejsce Ola Gruza kl. OB
  2 miejsce Karolina Jurek kl. OB
  3 miejsce Nikola Ołówka kl. 1A
  Wyróżnienia
  Marcelina Gierwat kl. 1A
  Maja Traczyk kl. 3A
  Amelia Traczyk kl. OA
 • zabawa Znam ten tytuł – w każdy wtorek października na gazetce bibliotecznej wywieszane były teksty, rysunki lub obrazki, na podstawie których uczniowie musieli zgadnąć tytuł książek
 • akcja krzyżówkowa środa – w każdą środę października przygotowane były krzyżówki, łamigłówki lub wykreślani, w których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat biblioteki i książek
 • wystawka książek Nie pamiętam tytułu, ale okładka była niebieska – cały miesiąc w bibliotece wyeksponowane były książki z niebieskimi okładkami. W zestawieniu znalazły się tytuły dla każdego – od „Opowiem Ci mamo, co robią samoloty” dla najmłodszych, do „Lew, czarownica i stara szafa” i „Cudowny chłopak” dla starszych czytelników.

Dziękuję wszystkim zaangażowanych i gratuluję laureatom.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}