W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Lekcja o Mazowszu

Młodzież siedzi przy ławkach szkolnych. Na pierwszym planie włączony laptop

19 stycznia uczniowie klas siódmych uczestniczyli w lekcji o Mazowszu prowadzonej przez Panią Izabelę Stelmańską- Zastępcę dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.  W związku z trudną sytuacją pandemiczną zajęcia odbyły się w formie online na platformie Ms Teams. W czasie prelekcji uczniowie poznali dziedzictwo Mazowsza w różnorodnych ujęciach, zarówno w perspektywie geograficznej, kulturowej jak i przyrodniczej, gospodarczej, społecznej i politycznej. Słuchacze zostali zapoznani z zadaniami Samorządu Województwa Mazowieckiego, poznali  jego symbole oraz ich historię. Pani Izabela Stelmańska w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała o instytucjach kulturalnych działających w regionie oraz walorach turystycznych. Tym samym zachęciła uczniów do spędzania czasu wolnego właśnie na Mazowszu. Jak podkreśliła, zbliżające się ferie zimowe to doskonała okazja do odwiedzenia Zamku w Liwie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, czy wycieczki szlakiem Książąt Mazowieckich. Uwagi wart jest również szlak turystyczny ,,Mazowsze na filmowo” oraz wędrówka po Puszczy Kampinowskiej z licznymi trasami narciarstwa biegowego.

Serdecznie dziękujemy za  zaproszenie do zwiedzania Urzędu Marszałkowskiego, z którego skorzystamy, gdy tylko pozwoli na to sytuacja pandemiczna.

Udział w webinarium odbył się na zaproszenia rodzica naszych uczniów- Pani Emilii Oleksiak, która jest społecznym przedstawicielem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Dyrekcja oraz uczniowie dziękują za zabranie w wirtualną podróż po naszym różnorodnym i pięknym województwie oraz możliwość wzięcia udziału w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}