W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Lekcja historii dla najmłodszych

Dzieci siedzący na ławkach, przed nimi stoi mężczyzna

14 października 2022 r. w Szkole im. Królowej Jadwigi mieliśmy niezwykłego gościa, nauczyciela i miłośnika historii oraz twórcę kanału na you tube „Historyczny Tłuszcz” Pana Marcina Ołdaka. Pan Marcin pasjonuje się historią terenów powiatu wołomińskiego. Uczniowie klas 1-3 z zaciekawieniem słuchali opowieści o swojej małej ojczyźnie i z zainteresowaniem oglądali znane im miejsca, ale w dawnej odsłonie. Mieli także okazję dowiedzieć się co łączy naszą szkołę z hutą szkła znajdującą się wiele lat temu w Tłuszczu.

Wśród wielu interesujących tematów emocje wzbudziły filmy o popularnych dawniej grach komputerowych w które grali ich rodzice.

Ta lekcja miło zapadnie wielu uczniom w pamięci, a być może rozbudzi wśród najmłodszych zainteresowania i pasje związane z historią. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za wspaniałą lekcję.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}