W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Innowacja pedagogiczna w oddziałach zerowych „Dzieci listy piszą”

Głównym celem innowacji było wprowadzenie dzieci w tradycje pisania listów, kart okolicznościowych. W dobie rozwijających się technologii, poczta dzieciom kojarzy się tylko z panem który roznosi ulotki. Warto jest zapoznać dzieci z tajnikami jednej z najstarszych form komunikowania się.

Obrazek chłopca w zielonej bluzie wrzucającego list do czerwonej skrzynki na listy

Struktura projektu polega na swobodnych działaniach wychowawców z grup zerowych nawiązujących do tradycji pisania listów. Projekt rozpoczyna się w październiku  w Dniu Listonosza.. Tego dnia dzieci zdobywają  teoretyczną wiedzę na temat pracy Listonosza, funkcjonowania Poczty Polskiej, czy zasad wysyłania listów.

Kolejnym etapem projektu jest tworzenia własnych kart i listów na różne okazję i święta. Nauka adresowania koperty a przy okazji utrwalenie swojego adresu zamieszkania. Ważnym punktem jest również wizyta na Poczcie i zakulisowe zapoznanie się z pracą nie tylko Listonosza ale również innych pracowników placówki.

Koordynator projektu: mgr. Sylwia Rukat
Prowadzenie projektu: mgr. Sylwia Rukat, mgr. Justyna Białek

{"register":{"columns":[]}}