W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Innowacja pedagogiczna w oddziałach zerowych „Czytankowo” – biblioteka przedszkolna

Celem projektu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków, kształtowanie poczucia szacunku dla książek; wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów bibliotecznych – samodzielne oznaczanie wyposażonej książki oraz dnia wypożyczenia i zwrotu książki.

Obrazek dzieci siedzących i czytających książki na stosie wielkich książek

Rozwój cenionych we współczesnym świecie  cech, jak kreatywność, twórczość czy empatia, to tylko niektóre zalety wynikające z czytania książek. Bardzo praktyczne znaczenie ma szybsze doskonalenie się umiejętności lingwistycznych wśród dzieci, które już od najmłodszych lat zetknęły się z literaturą.

Czytanie bajek pozwala dziecku poznać zasady prawidłowej konstrukcji zdań, zaznajamia je z regułami ortografii, przyspiesza proces rozpoznawania liter oraz sprawia, że nasz maluch lepiej będzie radził sobie w szkole. Dodatkowo, wieczorna lektura pozwala dziecku wyciszyć się  i uspokoić.

 Nasza biblioteka będzie dodatkowo wyposażona w książki z zakresu wiedzy, tematyczne, popularnonaukowe z przeznaczeniem dla dzieci aby rozbudzać w nich ciekawość świata i chęć do nauki.

Książki pozwalają ponadto lepiej rozumieć świat – przedstawione w nich symbole i archetypy, ukryte za postaciami i zdarzeniami znanymi z dnia codziennego sprawiają, że kilkulatki szybciej adaptują się do otaczającej je rzeczywistości.

Koordynatorem i twórcą projektu jest mgr Sylwia Rukat

{"register":{"columns":[]}}