W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Innowacja pedagogiczna w oddziałach zerowych „Baśniowe wędrówki Kazi i Tadzia”

Obrazek dziewczynki i chłopca trzymających w rękach misie

Kochani oddaje w wasze ręce naszą wspaniałą Kazie. Kazia i Tadzio to maskotką która będą wędrować po domach naszych najmłodszych uczniów w ramach projektu Baśniowe Wędrówki Kazi i Tadzia.

Projekt polega na rozwijaniu w dzieciach zainteresowań czytelniczych, twórczego myślenia, rozwijaniu wyobraźni, kreatywności i umiejętności swobodnej wypowiedzi.

Kiedy Kazia bądź Tadzio  trafi do państwa domu będą chcieli wraz z państwa dzieckiem wysłuchać bajki którą im przeczytacie.  

Maskotka ma być towarzyszem codziennych zabaw, w trakcie pobytu w domu wybranego dziecka. Głównym zamierzeniem jest jednak wykorzystanie tego czasu na wspólne czytanie, poznawanie przygód literackich bohaterów. Po takiej wspólnej lekturze dziecko będzie miało za zadanie stworzyć ilustracje dotyczącą przeczytanej książki. Po powrocie maskotki do klasy razem z dzieckiem przedstawiają wykonaną ilustrację i opowiadają zarówno o czym była książka jak i o wspólnym czasie spędzonym z maskotką.

Dodatkowo projekt rozbudza empatie, uczy szacunku do zabawek, wspiera rozwój emocjonalno- społeczny dziecka

Głównym koordynatorem projektu jest mgr Sylwia Rukat

Prowadzący: mgr Sylwia Rukat grupa 0a; mgr Justyna Białek grupa 0b

 

{"register":{"columns":[]}}