W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

I Szkolny Turniej Szachowy

Dzieci siedzące przy stolikach. Pomiędzy nimi leżą szachownice

W dniu 18 maja w naszej szkole odbył się I Turniej Szachowy dla uczniów z klas I-VIII.

Turniej został zorganizowany pod patronem Pani Dyrektor mgr Anny Rychty oraz Rady Rodziców.

Szczególne podziękowania dla Pani Dyrektor i  Rady Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników.

Turniej prowadziła mgr Sylwia Rukat – nauczyciel prowadzący zajęcia szachowe w klasach młodszych.

Dziękujemy również wolontariuszom Pawłowi i Gabrysi Rukat za pomoc w organizacji i prowadzeniu turnieju.

Dzięki zaangażowaniu organu prowadzącego oraz Rady Rodziców w naszej szkole od listopada odbywają się zajęcia szachowe dla klas I-III. Mali Szachiści bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia. W nagrodę za ich zaangażowanie postanowiliśmy zorganizować dla nich Turniej Szachowy aby mogli sprawdzić swoje umiejętności. Dodatkowo stworzyliśmy możliwość udziału w Turnieju wszystkim uczniom z klas IV-VIII aby również mogli sprawdzić swoje umiejętności.

Zainteresowanie turniejem było bardzo duże, do udziału zgłosiło się łącznie ponad 50 uczniów ze wszystkich klas. Chętni uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe, grupa młodsza kl. I-IV oraz grupa starsza kl. V-VIII.

Turniej odbywał się na zasadzie szybkich rozgrywek z wyznaczonym czasem 15 minut na jedną rozgrywkę. O wygranej meczu stanowił „szach mat” lub liczba punktów uzyskanych z bierek znajdujących się na planszy po skończonym czasie.

Szachiści wykazali się wielkim skupieniem i uczciwie walczyli o przejście do kolejnego etapu. Po przeprowadzeniu meczy eliminacyjnych do ścisłego finału zakwalifikowało się po 4 uczniów z każdej kategorii wiekowej.

Obserwując trwający turniej dało się zauważyć że mamy w naszej szkole bardzo wielu zdolnych szachistów którzy z pasją rozwijają swoje umiejętności w najstarszej strategicznej grze świata.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a w szczególności zwycięzcom.

W kategorii dla klas I-III wygrali:

  • I miejsce – Jakub Ślązak
  • II miejsce - Antoni Wiśniewski
  • III miejsce – Maria Szydlik
  • wyróżnienie – Adrian Wszelak

W kategorii dla klas IV- VIII wygrali

  • I miejsce – Jakub Maćkowiak
  • II miejsce – Karol Deniszewski
  • III miejsce – Szymon Przybysz
  • wyróżnienie- Dawid Matusiak

Organizator i prowadząca turniej – mgr Sylwia Rukat

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}