W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja”

Obraz wyświetlony z projektora z obrazem flagi Niemiec z napisami z języku niemieckim

Projekt skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas 1-3. Jego głównym celem jest przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. 

Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami. 

Ogólnopolski Projekt edukacyjny „Europa i ja” prowadzony jest przez Szkołę Podstawową w Bochotnicy (ul. Zamłynie 1, 24-120 Kazimierz Dolny). Koordynatorem projektu w placówce jest Pani Ilona Broniszewska.

W tym roku szkolnym, dzieciaki z oddziałów przedszkolnych, brały udział w projekcie edukacyjnym, którego celem jest przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Naszym krajem który wybraliśmy były Niemcy. 

Projekt składał się z ośmiu zadań, po jednym na miesiąc. W każdym miesiącu wykonywaliśmy jedno zadanie. Dotyczą one m.in. odnalezienia wybranego państwa oraz stolicy na mapie, poznanie symboli narodowych, odnalezieniu w zasobach internetowych słuchowiska, filmu, bajki itp., które nawiązują do wybranego kraju, poznaniu języka i stworzenia słowniczka, utworzeniu prezentacji z miejscami, które warto zobaczyć, poznanie zwierząt żyjących oraz tradycyjnych potraw i zabaw dziecięcych, a w przypadający w kwietniu Międzynarodowy Dzień Tańca zapoznanie z charakterystyczną melodią lub tańcem. W maju zorganizowaliśmy zabawę w którą bawią się dzieci w Niemczech .  

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w projekcie, angażowały się w poznawanie wybranego kraju , wykonaliśmy wszystkie osiem zadań , była to nowa przygoda dla dzieciaków ;-).

mgr Wioleta Walaśkiewicz

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}