W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

English Counts

English Counts

14-ego marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Jest to Dzień szczególnie celebrowany w amerykańskich kręgach akademickich.

Z okazji tego niezwykłego matematycznego święta Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu zorganizowała ciekawy konkurs przeznaczony dla uczniów klas 7 i 8 ze szkół na terenie gminy Tłuszcz. Konkurs o nazwie „English Counts” był połączeniem matematyki i języka angielskiego, dwóch bardzo ważnych przedmiotów w życiu każdego ucznia przygotowującego się do egzaminu ósmoklasisty.

W trakcie pierwszego etapu konkursu, uczniowie przeszli eliminacje szkolne i rozwiązali test w języku angielskim. Dwie osoby z najlepszym wynikiem zostały reprezentantami swojej placówki, którzy przystąpili do etapu finałowego. Wzięło w nim udział 12-stu uczniów z sześciu szkół gminy Tłuszcz. Byli to reprezentanci:

  1. Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu
  2. Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu
  3. Zespołu Szkół w Postoliskach
  4. Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach
  5. Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach
  6. Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem.

Etap finałowy polegał na rozwiązaniu godzinnego testu składającego się z sześciu matematycznych zadań tekstowych w języku angielskim. Podobnie jak na eliminacjach szkolnych, uczniowie podawali odpowiedzi również w języku angielskim. Testy zostały sprawdzone przez członków komisji. Najlepsze wyniki oraz miejsce na podium otrzymali:

  1. Wojciech Boguszewski, uczeń 8 klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Tłuszczu
  2. Anita Kędzierska, uczennica klasy 8c Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu
  3. Aleksander Siekaczyński, uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach

Dzięki wsparciu Pana Burmistrza laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali wspaniałe nagrody, które wręczył sam Pan Burmistrz.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców wszyscy uczestnicy konkursu oraz opiekunowie i goście skorzystali z poczęstunku.

Przejście do etapu finałowego wymagało od uczniów dużej ilości pracy i przygotowań. Dlatego też każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę. Opiekunowie odebrali natomiast podziękowania dla szkół.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wygranej w trakcie eliminacji szkolnych. Szczególne Gratulacje kierujemy do Wojciecha, Anity i Aleksandra. Życzymy im dalszych sukcesów ! 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}