W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień kolorowej skarpetki czyli Światowy Dzień Zespołu Downa w grupach zerowych

Dzieci leżące na podłodze stykające się na środku nogrami. Na nogach mają kolorowe, różne skarpetki

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.

Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Od najmłodszych lat staramy się  kształtować  w młodych ludziach poczucie empatii, tolerancji i równości dlatego z uśmiechem na ustach przyłączyliśmy się do akcji zakładając w tym szczególnym dniu dwie różne skarpetki

Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

Sylwia Rukat - 0a
Justyna Białek - 0b

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}