W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzieci listy piszą – wizyta na poczcie

Dzieci w czapkach z daszkiem

Przełom maja i czerwca to dni ściśle związane w rodziną. Obchodzimy Dzień Matki, za chwilę jest Dzień Dziecka czy Dzień Ojca. W naszej szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych chciały szczególnie uczcić ten okres.  Z okazji Dnia Mamy ale nie zapominając o Tacie dzieciaki z pomocą swoich pań zrobiły przepiękne kartki z życzeniami. Kartki zostały zapakowane do kopert, zaadresowane i zaopatrzone  w znaczki. Z tak przygotowanymi laurkami dzieci wybrały się do pobliskiego Urzędu Poczty Polskiej. Dzięki uprzejmości pracowników Poczty dzieciaki miały możliwość zwiedzić budynek Urzędu Pocztowego. Zwiedziły pokoje listonoszy, pokój przesyłek, miały możliwość ostemplowania swoich listów. Pracownicy Poczty pokazali dzieciom jak wygląda praca listonosza, kuriera czy pani przyjmującej przesyłki i listy w okienku. Na zakończenie wizyty nasi najmłodsi uczniowie wręczyli na ręce pani dyrektor Urzędu Pocztowego w Tłuszczu  podziękowania w formie pięknej książki z laurkami dla pracowników. Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie i upominki które otrzymaliśmy z rąk Pani Dyrektor.

Wyjście na Pocztę było ostatnim etapem w projekcie trwającym przez cały rok szkolny w oddziałach zerowych. Projekt Dzieci listy Piszą miał za zadanie przybliżyć dzieciom jedną z najstarszych metod komunikacji i przekazywania informacji. Dzieci uczyły się jak pisać listy, tworzyć kartki pocztowe. Nauczyły się swojego adresu zamieszkania oaz jak prawidłowo przygotować list do wysyłki. W trakcie trwania projektu kilkukrotnie tworzyły własne kartki które następnie były wysyłane do bliskich. Dzieci bardzo chętnie brały udział we wszystkich działaniach związanych z projektem.

Autor i koordynator projektu: mgr Sylwia Rukat
Prowadzenie projektu: mgr Sylwia Rukat, mgr Wioleta Walaśkiewicz

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}