W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Adopcja Szkoły w Afryce

Dzieci w ławkach w różowo-niebieskich koszulkach

Nasza szkoła podjęła się adopcji szkoły w Afryce.

"Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć, aby zmienić świat"

Dla naszej część świata dostęp do edukacji jest powszechny, zróżnicowany, a nawet darmowy. Posyłamy nasze dzieci do przedszkola, szkoły podstawowej, a następnie do szkoły średniej i na studia – to naturalna ścieżka kształcenia, osiągalna dla każdego z nas. Są jednak miejsca na świecie – jak Afryka, gdzie biedne państwa nie są w stanie zapewnić nawet podstawowej edukacji swoim obywatelom.

Poziom analfabetyzmu w Afryce sięga niemal 50% – to niepokojąca wartość. Tak długo, jak z tym problemem zmagać się będzie niemal połowa ludności kontynentu, tak długo narody Afryki pozostaną ubogie nie tylko intelektualnie, ale i przede wszystkim finansowo.

Adoptuj szkołę i zapewnij edukację dzieciom z Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki.

Jest jednak rozwiązanie i to Ty możesz być jego częścią! To edukacja jest najlepszym sposobem zwalczania biedy i zacofania ekonomicznego. Zapewniając wykształcenie najmłodszym, wspólnie z nami możesz przyczynić się do poprawy warunków bytowych setek, tysięcy, a w przyszłości nawet milionów ludzi w Afryce.

Dzięki staraniom naszej Fundacji już dziś masz możliwość podarować dzieciom coś, co obok zdrowia, bezpieczeństwa, pożywienia i miłości jest dla nich najważniejsze – Edukację. Przystąp do naszego Klubu Adopcyjnego i wspieraj jedną z dwóch afrykańskich szkół. Podaruj dzieciom wykształcenie, aby mogły zmienić swoją przyszłość, swój kraj, kontynent, a nawet cały świat – na lepsze!"

Polega to na wpłacie 100 zł na rok. Będziemy dostawać relację z życia wybranej szkoły.

W związku z tym proponujemy, aby uczniowie przynieśli po 1zł - lub większą kwotę. Wpłata jest dobrowolna. Gdyby udało się zebrać większą sumę, możemy adoptować szkołę w Republice Środkowej Afryki lub/i w Kamerunie. Akcję wspiera Redemptoris Missio, znana w naszej szkole z akcji "Kup Pan Szczotkę" "Podaj Mydło" "Okulary dla Afryki"

Do końca roku szkolnego wolontariusze Szkolnego Koła będą wchodzić do klas i zbierać fundusze.

Katarzyna Romańska - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

{"register":{"columns":[]}}