W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zmiany w powiatowym Związku OSP w Polkowicach

10.01.2022

V Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Polkowicach przyniósł wiele zmian. Delegaci dokonali m.in. wyboru nowego Zarządu, na czele którego stanął druh Krystian Malinowski.

Ludzie biorą udział w głosowaniu

Wyborczy zjazd odbył się w sobotę 8 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Polkowicach. Spotkanie charakteryzowało się wyjątkowością, ponieważ w tym dniu wybrano skład nowego Zarządu. Od teraz Prezesem jest druh Krystian Malinowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanicach. Wiceprezesami Zarządu są natomiast: Tadeusz Duczmal, Jan Laszczowski, Jarosław Smolarczyk, Krystian Dziki oraz Patrycjusz Witkowski. Sekretarzem została Karolina Bendyk, natomiast Skarbnikiem Mirosław Prus. Kadencja nowego Zarządu będzie trwała do 2026 roku.

Łącznie w powiecie polkowickim jest 27 jednostek ochotniczych straży pożarnych, w tym ponad 900 strażaków ochotników, w tym aż 160 druhen. którzy codziennie mierzą się z trudnymi zadaniami i bezinteresownie wspierają państwową straż pożarną. W sprawozdaniu z działalności strażaków ochotników podsumowano, że uczestniczyli oni w prawie 80% wszystkich zdarzeń w powiecie polkowickim.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej służbie innym, która wymaga wielu wyrzeczeń oraz zaangażowania. 

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}