W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

ZIT aneksowany

24.11.2021

Porozumienie w sprawie warunków współpracy i zasad partycypacji w kosztach opracowania Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027 oraz instytucjonalizacji współdziałania powiatów i gmin wchodzących w skład Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego to dokument, który podpisano już w ubiegłym roku. Z uwagi na to, iż do Porozumienia dołączył powiat lubiński dokument aneksowano.

Mężczyźni podpisują dokument

W dniu 24.11.2021 r. przedstawiciele powiatu polkowickiego oraz sąsiednich gmin podpisali aneks do Porozumienia w sprawie warunków współpracy i zasad partycypacji w kosztach opracowania Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027 oraz instytucjonalizacji współdziałania powiatów i gmin wchodzących w skład Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Porozumienie zawarte zostało już w listopadzie ubiegłego roku, natomiast sporządzono aneks, ponieważ jedną ze stron Porozumienia został również powiat lubiński.

Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego to dokument, który wskazuje przedsięwzięcia planowane do realizacji w ramach środków Unii Europejskiej na instrument Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz inne przedsięwzięcia komplementarne, wspomagające osiągnięcie celów Strategii. ZIT to jedna z form wdrażania zrównoważonego rozwoju obszarów zarówno miejskich, jak i wiejskich. Odnosi się m.in. do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027, której istotnym elementem będzie rozwój terytorialny.  

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}