W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zespół Szkół w Polkowicach z nową ofertą edukacyjną

22.04.2021

Polkowicki Zespół Szkół wykształcił tysiące absolwentów, którzy dziś z powodzeniem odnajdują zatrudnienie na lokalnym rynku pracy. Oferta edukacyjna przez lata jest stale modyfikowana tak, aby odpowiadać na potrzeby młodzieży z uwzględnieniem wskaźników zawodów deficytowych i tych najbardziej pożądanych przez pracodawców.

Na tle ścianki ekspozycyjnej z logo Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy stoją elegancko ubrani uczniowie. Pomiędzy nimi stoi stolik z mikrofonami.

Dzisiejszy nietypowy briefing prasowy poprowadziła młodzież z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy. Była to dla nich forma lekcji i zaprezentowania nabytych do tej pory umiejętności prezentując tym samym ofertę placówki, w której na co dzień się uczą. Sami zaprezentowali nową ofertę edukacyjną, która będzie obowiązywała  w roku szkolnym 2021-2022. A co ma do zaoferowania polkowicka szkoła?


Wyspecjalizowana kadra pedagogiczna z wieloletnim stażem kształci młodzież w zawodach technik spedytor, ekonomista, elektryk, informatyk, hotelarz, czy technik reklamy. W liceum młodzież będzie miała do wyboru profile: humanistyczny, przyrodniczy, matematyczny, menadżerski, a także dwie nowości profil policyjny i językowy. Na szczególną uwagę zasługuje ten pierwszy. To wybór dla tych, których interesuje wiedza z zakresu prawa karnego i procesowego oraz psychologii zachowań przestępczych. Przyszli uczniowie będę mieć m.in. przedmioty z programem autorskim: podstawy kryminalistyki, specjalistyczny trening fizyczny i kreatywna matematyka. Proponujemy im również: zajęcia na strzelnicy; zajęcia terenowe z wykorzystaniem sprzętu technicznego; taktyki i techniki interwencji oraz samoobrony; zajęcia specjalistyczne prowadzone w formie ćwiczeń i wykładów przez funkcjonariuszy Policji; obozy szkoleniowe; zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej - wymienia Dyrektor Szkoły - Jolanta Rubiś-Kulczycka. Prócz tego dla absolwentów szkół podstawowych pozostaje także do dyspozycji Branżowa Szkoła I Stopnia kształcąca wielozawodowo oraz w zawodzie elektromechanik.

 
To wszystko realizowane jest w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, z wykorzystaniem najlepszego, dostępnego sprzętu edukacyjnego. Szkoła posiada 9 sal zawodowych oraz 23 przedmiotowe. Zaaranżowano w niej także specjalne strefy, gdzie młodzież  może znaleźć wytchnienie w przerwach od zajęć, spotkać się z rówieśnikami i zregenerować. 


Za wyborem tej właśnie szkoły przemawiają także statystyki. Wysoka zdawalność egzaminów dojrzałości oraz egzaminów kwalifikujących w zawodzie w powiecie, czy województwie.  Wielokrotnie szkoła była także nagradzana w ogólnopolskim rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywa.


Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy teoretycznej, to także ciekawe praktyki i możliwość uczestniczenia w wizytach studyjnych w Polsce i za granicą. Pozwala to młodzieży na pogłębianie wiedzy, poznawanie miejsc ich potencjalnego zatrudnienia, czy języka branżowego. Warto wspomnieć, że kształcenie w polkowickiej szkole wsparła swym patronatem firma KGHM Polska Miedź przekazując darowizny na doposażenie pracowni ,czy realizując program stypendialny dla najlepszych uczniów. 


Powiat polkowicki zarządza dwoma placówkami w których kształcić może się młodzież z naszego regionu. Od lat wspieramy te placówki tak aby mogły poszerzać swoją ofertę edukacyjną, dostosowywać warunki nauki do dzisiejszych czasów i rynku pracy. Również w tym roku planujemy dużą inwestycję. W polkowickiej szkole  przebudujemy zewnętrzne boiska sportowe, tak aby młodzież po mam nadzieję kończącej się erze zdalnej nauki, mogła powrócić do pełnej aktywności sportowej i rozwijać  swoje sportowe pasje- powiedział podczas briefingu Jan Wojtowicz, wicestarosta polkowicki.


Przed uczniami szkół podstawowych oraz ich rodzicami już niedługo trudna decyzja wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Dziś podczas briefingu młodzież podsumowała, że  Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach jest jak restauracja z bogatą kartą dań, w której każdy znajdzie coś dla siebie.
 

Materiały

Ulotka informacyjna z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół w Polkowicach
ZS​_w​_polkowicach-Ulotka​_2020-2021.pdf 1.78MB

Zdjęcia (3)