W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zbliża się "Światowy Tydzień Przedsiębiorczości"

12.11.2023

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 roku. Ukierunkowany jest na promowanie aktywnej postawy wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Instytucje oraz firmy organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty poświęcone rozwijaniu przedsiębiorczości.

plakat dotyczący światowego dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach

W 2023 roku przypada XVI edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która potrwa od 13 do 19 listopada. W ponad 200 krajach na całym świecie rozpocznie się prawdziwe święto przedsiębiorczości.

Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach jako instytucja aktywnie zaangażowana w podejmowanie inicjatyw na rzecz rozwoju rynku pracy zorganizował następujące wydarzenia:

 "Twoje potrzeby a nasze możliwości!"

W dniach od 13.11.2023 do 16.11.2023 r. bezpośrednio będziemy spotykać się w siedzibach pracodawców w celu zapoznania ich z ofertą naszego urzędu. W ramach wizyt  porozmawiamy o potrzebach rozwoju w danym przedsiębiorstwie. Pracodawca uzyska kompleksowe informacje dotyczące możliwych ścieżek rozwoju własnej firmy poprzez organizację: staży, prac interwencyjnych, szkoleń pracowniczych w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, a także o doborze kandydatów do pracy spośród bezrobotnych i poszukujących pracy oraz pozyskanie środków na doposażenie/wyposażenie stanowiska pracy.

 

"Samozatrudnienie - drogą do sukcesu!"

W ramach ŚTP 17.11.2023 r. o godzinie 10.00 w siedzibie urzędu zostaną przeprowadzone warsztaty ukierunkowane na promowanie przedsiębiorczości wśród mieszkańców powiatu polkowickiego. Doradca zawodowy poprowadzi warsztaty, w ramach których uczestnicy określą własne predyspozycje i preferencje zawodowe niezbędne przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Specjalista ds. programów zapozna uczestników z warunkami oraz zasadami ubiegania się o środki na otwarcie własnej firmy.  Informacje na temat możliwych ulg i składek preferencyjnych dla nowych przedsiębiorców przekaże pracownik ZUS.

Aby wziąć udział w wydarzeniach należy skontaktować się z pracownikiem urzędu lub dokonać rejestracji na stronie https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}