W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zapraszamy na turniej piłkarski LZS-ów 9 września!

25.08.2023

Znamy już nową datę turnieju, którego dawno w powiecie nie było. Na 18 ludowych klubów sportowych w powiecie polkowickim aż 12 stanie do walki o Puchar Starosty Polkowickiego. Sportowy piknik już 9 września w gminie Radwanice. To forma aktywnego, zdrowego spędzenia czasu, do której zachęcamy wszystkich mieszkańców.

mężczyzna kopie piłkę

Idea stworzenia takiego powiatowego turnieju dojrzewała w nas od pewnego czasu, jednak pandemia i inne okoliczności nie pozwoliły nam na jego organizację. Dodatkowo z powodu fatalnych warunków atmosferycznych turniej w pierwotnym terminie nie mógł się odbyć, dlatego wspólnie z drużynami, które zgłosiły chęć udziału w tym wydarzeniu podjęliśmy decyzję o przełożeniu go na dzień 9 września 2023 r.

Przygotowania trwały od wiosny, a w czerwcu zamknęliśmy listę zapisów do turnieju przyjmując zgłoszenia od 12 drużyn. Turniej, dzięki gościnności gminy Radwanice, zostanie rozegrany na dwóch gminnych boiskach sportowych. Finałowe rozgrywki odbędą się w Radwanicach na obiektach przy ul. Ogrodowej. Losowanie drużyn rozpocznie się o 8:30, natomiast rozgrywki o godz. 9:00.

Drużyny walczą o Puchar Starosty Polkowickiego, jednak to nie wszystko. Przewidziane są również atrakcyjne nagrody finansowe w formie voucherów na sprzęt sportowy oraz nagrody specjalne dla najlepszego bramkarza i najlepszego strzelca turnieju. W rozgrywkach nie ma przegranych i każda drużyna zostanie nagrodzona.

Tego dnia na uczestników oraz kibiców czekać będą także liczne atrakcje: dmuchańce, piana party i catering. Będzie to zatem nie tylko wydarzenie sportowe, ale również spotkanie dla całych rodzin i możliwość integracji drużyn sportowych z całego powiatu.

Cieszy nas tak liczna odpowiedź klubów na nasze zaproszenie i wysoka turniejowa frekwencja. To znak, że mieszkańcy powiatu polkowickiego kochają sport i rozgrywki grupowe. Mam nadzieję, że to będzie wielkie wydarzenie dla zawodników oraz kibiców, a rozgrywki przebiegną w duchu fair play. Zapraszam do wspólnego kibicowania - powiedział Kamil Ciupak, starosta polkowicki. 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}