W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Z powodu COVID-19 umiera średnio jedna osoba dziennie w powiecie

14.01.2022

Temat pandemii budzi skrajne emocje, jednak trudno dyskutować z faktami. W związku z tym w dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego Starosta Polkowicki wraz ze służbami analizowali bieżącą sytuację w powiecie.

Starosta Polkowicki podczas spotkania z członkami Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Statystyki są alarmujące i skłaniają do wyciągnięcia wielu wniosków. Ponad 30% wszystkich zgonów w powiecie od początku roku to zgony spowodowane zachorowaniem na COVID-19. Większość z tych osób nie zdecydowała się na szczepienia, a najmłodsza osoba nie osiągnęła nawet 40. roku życia. W minionym roku z tego powodu w powiecie zmarło w sumie aż 81 osób, a w tym już 12 osób, co sprawia, że na COVID-19 umiera jedna osoba dziennie i jest to duży wzrost w naszym regionie. Do tej pory zaszczepiło się ok. 50 % mieszkańców powiatu, a największy poziom zaszczepienia jest w gminie Polkowice oraz Grębocice.
 
Każdy z nas podejmuje właściwą dla siebie i swoich bliskich decyzję, jednak pamiętajmy, że obostrzenia dotyczą wszystkich. Tylko w tym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz straż miejska odnotowały ponad 150 wykroczeń związanych z brakiem maseczek w miejscach publicznych sklepach, autobusach czy urzędach, a na mieszkańców nałożono 1764 mandaty. Kary są coraz dotkliwsze, więc dla własnego zdrowia i portfela lepiej przestrzegać podstawowych zasad.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}