W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

X konkurs powiatowy pod Patronatem Starosty Polkowickiego

27.04.2021

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach ogłasza z wielką radością, że Starosta Polkowicki Kamil Ciupak objął Honorowy Patronat nad jubileuszową X edycją powiatowego konkursu czytelniczego „ Uśmiech na co dzień od Anny Czewińskiej-Rydel”, który odbędzie się ONLINE na platformie Teams.

Na plakacie promującym konkurs czytelniczy jest zdjęcie książki oraz uśmiechniętej kobiety z tytułem konkursu

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III szkół podstawowych, a jego tegoroczną  ambasadorką jest Anna Czerwińska-Rydel. Do udziału w konkursie zapraszamy nie tylko szkoły podstawowe, ale także inne jednostki kulturalno-oświatowe działające na terenie powiatu polkowickiego.

Ideą konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych u młodych czytelników, ale przede wszystkim popularyzacja współcześnie tworzących pisarzy dla dzieci i młodzieży,
a w roku 2021 Anny Czerwińskiej-Rydel. Promocja autorki odbędzie się również poprzez spotkanie autorskie online, które będzie można obejrzeć od 19 do 25 maja 2021 roku na stronie www.mgbp.pl, YouTube, Facebooku i Instagramie Biblioteki.

Poprzednie edycje konkursu z udziałem autora adresowane były do różnych grup wiekowych. W minionych latach gościliśmy miedzy innymi: prof. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Grzegorza Kasdepkę, Wojciecha Widłaka, Renatę Piątkowską czy Marcina Kozioła.

Biblioteka konkurs z powodzeniem realizujemy od 2010 roku.

Materiały

Regulamin X powiatowego konkursu czytelniczego
Regulamin​_konkursu​_online.pdf 0.39MB
Klauzula informacyjna X powiatowego konkursu czytelniczego
KLAUZULA​_INFORMACYJNA​_uczestnik​_konkursu.pdf 0.47MB
Oświadczenie uczestnika konkursu X powiatowego konkursu czytelniczego
Oswiadczenie​_uczestnika​_konkursu.pdf 0.47MB
Deklaracja uczestnictwa w X powiatowym konkursie czytelniczym
Deklaracja​_uczestnictwa.pdf 0.43MB

Zdjęcia (1)