W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wybierzemy najpiękniejszy ROD w powiecie

30.05.2022

Konkurs „Na najlepiej zagospodarowany Rodzinny Ogród Działkowy na terenie Powiatu Polkowickiego” to jedna z odpowiedzi na potrzeby działkowców. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Starostwo Powiatowe od wielu lat i zawsze cieszyło się dużą popularnością. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze ciekawiej, bo po pandemicznej przerwie na ogródkach na pewno zaszło wiele zmian. Nie tylko o konkursie, ale i o potrzebach rozmawiano na ostatnim spotkaniu.

Kolorowy plakat, na którym jest ogród, łopata wbita w ziemię, konewka, zasadzona roślina, drzewa i kwiaty

Niedawno działkowcy z terenu powiatu zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego w Polkowicach, gdzie spotkali się z Zarządem Powiatu oraz pracownikami. Poruszano wiele tematów, aby przede wszystkim poznać potrzeby i oczekiwania tej społeczności. Działkowcy to liczna grupa w naszym powiecie, która sama inicjuje wiele przedsięwzięć oraz chce włączać się w działania lokalne. Powracamy do aktywizowania pasjonatów ogrodów, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy o wznowieniu konkursu, którego celem jest głównie poprawa estetyki otoczenia, podniesienie świadomości ekologicznej oraz propagowanie aktywnego wypoczynku na łonie natury - zaznacza Jan Wojtowicz, wicestarosta.

Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane do 3 czerwca 2022 r. Zgłaszać mogą się Rodzinne Ogrody Działkowe z terenu naszego powiatu. Komisja, na podstawie przyjętych w regulaminie kryteriów, w wyznaczonym terminie oceniać będzie zagospodarowanie przestrzeni wspólnych. Wizytacje RODów będą odbywały się do 29 lipca 2022 r., a więc w okresie kiedy jest w nich najpiękniej, natomiast do 30 września 2022 r. zaplanowano wyłonienie laureatów Konkursu. Ogłoszenia wyników nastąpią tradycyjnie podczas spotkań dożynkowych w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Najważniejsze, że w naszym  konkursie nie ma przegranych. Każdy z ogrodów zostanie nagrodzony lub  wyróżniony. Pula środków  to aż  13.000,00 złotych.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu uzyskać można w Wydziale Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Polkowicach, ul. Św. Sebastiana 1, pok. 210, tel. 76 746 15 27 oraz pok. 215, tel.76 746 15 25.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}