W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat gra z WOŚP

22.01.2024

To będzie już 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce zbierane będą środki na leczenie płuc dzieci i dorosłych po pandemii, a mottem tegorocznej akcji jest hasło "Tu wszystko gra OK!". 28 stycznia grać będziemy także w powiecie polkowickim, gdzie powstało aż 5 sztabów lokalnych. Ponadto trwają licytacje, z których cały dochód zostanie przeznaczony na WOŚP, a do wylicytowania są m.in. ciekawe formy aktywności ze Starostą oraz Wicestarostą Polkowickim.

baner

W powiecie sztaby WOŚP powstały w gminie Gaworzyce, Przemków, Chocianów, Polkowice i w Radwanicach. Nie trudno będzie przegapić wolontariuszy z czerwonymi puszkami i tradycyjnymi serduszkami. Chętnych do dołączenia do sztabów nie brakowało.

Również władze powiatu włączają się aktywnie w ogólnopolską akcję. Starosta Kamil Ciupak zaprasza na spacer po Wzgórzach Dalkowskich. To przez wielu nadal nieodkryta kraina przyrodniczo-turystyczna. Nazywane Małymi Bieszczadami rozciągają się aż po gminy powiatu polkowickiego. Starosta doskonale je zna i dlatego zaprasza na wiosenny spacer oraz zdobycie najwyższego szczytu w okolicy, tj. Góry Jana. Wicestarosta Jan Wojtowicz natomiast proponuje wspólną przejażdżkę rowerową po ścieżkach Miedziowego Szlaku Rowerowego, które powstały w tej kadencji. Licytować można poprzez aukcje na portalu Allegro. Aukcja Wicestarosty potrwa do 31 stycznia (link do aukcji tutaj), natomiast aukcja Starosty do 5 lutego br. (link do aukcji tutaj). Zachęcamy, by wesprzeć ten szczytny cel! 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}