W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wierzchowice z nowym chodnikiem i przejściem

15.05.2024

Zakończono już prace przy przebudowie drogi powiatowej w miejscowości Wierzchowice w gm. Gaworzyce. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest bezpieczniej, kierowcy zwalniają, a piesi mogą bez trudu przechodzić na drugą stronę jezdni po wyniesionym przejściu.

droga i kawałek chodnika, a w tle plac zabaw

Prace w Wierzchowicach ruszyły wczesną wiosną i miały potrwać do czerwca, jednak sprzyjająca pogoda pozwoliła zakończyć zadanie w połowie maja. Inwestycja została zrealizowana m.in. dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całość zamknęła się w kwocie blisko pół miliona zł, z czego 357.818,86 zł to środki rządowe

Modernizacja obejmowała:

- budowę chodnika o nawierzchni z kostki betonowej,

- budowę wyniesionego przejścia dla pieszych o nawierzchni z kostki betonowej,

- budowę oświetlenia drogowego wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych,

- budowę kanalizacji deszczowej.

- budowę kanału technologicznego,

- oznakowanie pionowe i poziome.

Inwestycja jest już odebrana, mieszkańcy mogą korzystać z wszelkich udogodnień, pozostaje czekać jedynie na stosowne pozwolenia i uzgodnienia w zakresie oświetlenia drogowego.

Takie małe projekty mają ogromną wartość dla lokalnej społeczności, bo wyraźnie poprawiają komfort życia mieszkańców. Nie zrezygnujemy z takich inwestycji i w tej kadencji także będziemy chcieli zadbać o bezpieczeństwo drogowe w gminach powiatu polkowickiego - zapewnił Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}