W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W Brunowie powstaną nowe drogi

21.06.2024

Budowa i przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych wraz z wykonaniem zadrzewień przydrożnych w związku z realizacją projektu „Scalenie gruntów wsi Brunów gmina Chocianów, powiat polkowicki" to zadanie, którego celem jest realizacja łącznie ponad 4 km nowych dróg. Inwestycja podniesie wartość nieruchomości gruntowych i umożliwi dalszy rozwój tej miejscowości.

podpisanie umowy na budowę dróg w Brunowie

Dokumentacja projektowa, której koszt wynosił 197.929,00 zł została opracowana. Na początku czerwca wyłoniono wykonawcę tej inwestycji, a umowa właśnie została podpisana. Prace wykona znana firma, która ma na koncie dziesiątki tego typu realizacji. W projektach scaleniowych ten etap jest zawsze najbardziej spektakularny i wyczekiwany przez ogół mieszkańców, ponieważ powstałe drogi stają się realnym, widocznym następstwem poscaleniowym.

Zakres robót obejmuje m.in.:

  • przebudowę (oraz budowę) dróg z wykonaniem nawierzchni utwardzonej,
  • budowę zjazdów na działki przyległe do dróg,
  • zapewnienie systemu odwodnienia poprzez budowę rowów przydrożnych, zbiorników retencyjno-filtracyjnych oraz fragmentu kanalizacji deszczowej,
  • wykonanie nowych nasadzeń,
  • wykonanie skrzyżowań,
  • przebudowę zjazdów z drogi powiatowej nr 1126D na drogę nr 1, drogę nr 2 i drogę nr 3.

Zadanie przewidziane jest do realizacji w okresie 6 miesięcy od podpisania umowy z Wykonawcą prac budowlanych. Finansowane jest m.in. z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) oraz współfinansowane ze środków krajowych.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}