W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

VIII Powiatowy Konkurs Przedszkolny "Żyjmy zdrowo i wesoło w zgodzie z naturą" pod Patronatem Starosty Polkowickiego i Burmistrza Przemkowa

13.05.2023

W piątek 12 maja 2023 r. w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Przemkowie odbył się powiatowy konkurs o tematyce prozdrowotnej i ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu powiatu polkowickiego. Była to już ósma edycja konkursu o zasięgu powiatowym. Konkurs objęty został Patronatem Starosty Polkowickiego i Burmistrza Przemkowa.

Dzieci w przedszkolu siedzą przy stolikach

Celem konkursu było utrwalanie zasad właściwego zachowania się w środowisku naturalnym i przyrodniczym oraz rozbudzenie u dzieci zainteresowań zdrowym i ekologicznym trybem życia.  W tym roku udział w konkursie wzięło 6 drużyn z Przemkowa, Polkowic, Chocianowa, Radwanic i Wysokiej. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach takich, jak „piramida żywienia”, „ekologiczne drzewo fortuny”, „segregowanie odpadów”, współzawodnictwie sportowym, a na koniec wzięły udział w sadzeniu drzewek pod czujnym okiem pracownika Lasów Państwowych.

Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali nagrody w postaci medali, dyplomów, książek i słodyczy ufundowanych przez patronów konkursu – Starostę Polkowickiego, Burmistrza Przemkowa, a także przez Nadleśnictwo Przemków i Radę Rodziców PP1. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Źródło: Nadesłane przez PP1 w Przemkowie

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}