W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

VI konkurs kulinarny Bitwa Regionów 2021

17.06.2021

W imieniu KOWR serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI już edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów 2021”.

Ręka gospodyni położona na garnuszku ze smalcem, widoczna deska serów i winogron

Konkurs kierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich. Zachęcamy do promowania lokalnych potraw, historii, regionu! Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i w bieżącym roku ruszyli z nową formułą konkursu, mianowicie:  aby wziąć udział należy nagrać film  prezentujący potrawę, przekazać pozytywną energię i dobrze się bawić.

 

Po roku przerwy spowodowanej pandemią, KOWR organizuje VI edycję konkursu kulinarnego Bitwa Regionów! Konkurs ma za zadanie wyłonienie najlepszej potrawy regionalnej i odbywa się w dwóch etapach – wojewódzkim i ogólnopolskim.

I etap został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej - jury będzie oceniało potrawy regionalne na podstawie przesłanego filmu wraz z opisem.

 W dolnośląskiej kuchni odnaleźć można tradycje wszystkich regionów Polski. Siłą tego regionu jest różnorodność. Pokażmy to bogactwo kulinarne!

 Zgłoszenia mogą przesyłać KGW posiadające osobowość prawną oraz stowarzyszenia, którym celem statutowym działania jest m.in. pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej w tym lokalnej i regionalnej.

 Film powinien być nie dłuższy niż dwie minuty i przedstawiać przygotowanie potrawy. Pula nagród w tym roku wynosi 35 tys. zł! Zgłoszenia można przesyłać do 30.06.2021 r. za pośrednictwem strony internetowej bitwaregionow.pl

 

Życzymy powodzenia i smacznego!

Materiały

Regulamin konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich pn. "Bitwa Regionów"
Regulamin​_Bitwa​_regionow​_(zmiany)​_-​_FINAL.pdf 0.20MB

Wideo

Zdjęcia (1)