W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uwaga Oszuści! Czysty Powiat

08.10.2021

Docierają do nas informacje o nieuczciwych praktykach telemarketerów dzwoniących do mieszkańców naszego powiatu.

Biało-czerwony znak ostrzegawczy z wykrzyknikiem

Oszuści podają się za pracowników Starostwa Powiatowego w Polkowicach  i proponują zakup instalacji fotowoltaicznej oraz otrzymanie 15 tysięcy zł. dotacji. W rozmowie powołują się na nieistniejący program „Czysty Powiat”!!! Informujemy, że nie realizujemy takiego programu.  

Według informacji od mieszkańców oszuści podają, że  warunkiem otrzymania dotacji jest wpłata wkładu własnego i podają numer rachunku bankowego. Próbują w ten sposób wyłudzić nie tylko pieniądze, ale też dane. Wyjaśniamy, że pracownicy Starostwa Powiatowego nie prowadzą takiej akcji i  nie proszą o wpłaty zaliczki podając numer konta.

 

Prosimy mieszkańców o nie podawanie żadnych danych osobom dzwoniącym i poinformowanie o tym procederze odpowiednie służby oraz rozpowszechnienie powyższej informacji w swoim najbliższym środowisku.

Więcej informacji:

https://swiatoze.pl/nie-daj-sie-oszukac-program-czysty-powiat-nie-istnieje/